Bratislavské letisko v strate

11 September 2021

Letisko Milana Rastislava Štefánika v Bratislave, ktorého vlastníkom je štát, zaznamenalo v posledných rokoch zvýšený počet cestujúcich a rozšírenie ponuky letov do zahraničných destinácii. Ako sa mu ale darilo hospodáriť v pred-pandemických rokoch?

Bratislavské letisko malo v roku 2019 prevádzkové výnosy na úrovni 31 mil. eur. Z toho 20 mil. eur tvorili výnosy z leteckej činnosti, 6,5 mil. eur, výnosy z neleteckej činnosti a ostatné prevádzkové výnosy tvorili 4,5 mil. eur. Pre porovnanie, v roku 2018 tvorili prevádzkové náklady 32 mil. eur. Letisko zaznamenalo prevádzkové náklady v roku 2019 vo výške takmer 35 mil. eur. Najväčšiu položku tvorili osobné náklady v sume 14,5 mil. eur, odpisy v sume 10 mil. eur a služby v sume 5,5 mil. eur. V roku 2018 malo letisko prevádzkové náklady 32 mil. eur.

Ak sa pozrieme na úvodný predslov vo výročnej správe letiska z roku 2019, vyzerá to tak, že sa letisku darilo a počet odbavených cestujúcich stúpa, respektíve sa drží na podobnej úrovni. “Navyše, rok 2019 bol s počtom 2 290 242 odbavených cestujúcich druhým najvyšším počtom odbavených cestujúcich v histórii letiskovej spoločnosti. Podaril sa zaznamenať aj historický rekord v počte cestujúcich odbavených na pravidelných linkách – viac ako 1,88 milióna.” Jednou z hlavných príčin, prečo mierne poklesol počet cestujúcich má byť aj odstavenie lietadla typu Boeing 737 Max.  “V porovnaní s historicky úplne najsilnejším rokom, rokom 2018, zaznamenala letisková spoločnosť len o 2 470 odbavených cestujúcich menej, čo nebolo ďaleko od prekonania rekordu. Žiaľ, v dôsledku uzemnenia lietadiel typu Boeing 737 Max obsluhovali v letnej sezóne dovolenkové charterové lety lietadlá s menšou kapacitou a citeľné boli aj dosahy ukončenia prevádzky liniek do Prahy a Košíc. Nebyť týchto dvoch faktorov, vlaňajší historický rekord v počte odbavených cestujúcich by letisková spoločnosť prekonala zrejme o niekoľko desaťtisíc cestujúcich.”

Aj napriek pozitívnemu hodnoteniu počtu odbavených cestujúcich, toto číslo zďaleka nedosahuje ambiciózny cieľ z roku 2010. V tomto roku sa otvárala nová časť terminálu s predpokladanou kapacitou 5 miliónov vybavených cestujúcich. Letisko odhadovalo 4 milióny odbavených cestujúcich už v priebehu rokoch 2015 až 2016. Tento cieľ sa zďaleka nepodarilo dosiahnuť ani v silných rokoch 2018 a 2019.

Ak sa pozrieme späť do minulosti, od roku 2004 dokázalo byť letisko v zisku len päť krát. Pričom zisky v týchto rokoch sú v porovnaní so stratovými rokmi malé.