Vesmír verejných výdavkov

Pri rozhodovaní o výdavkoch štátu hovoria politici o stovkách milónov či miliardách eur. Len málokto z nás má to štastie, že s takýmito sumami má osobnú skúsenosť. Miliardy si ťažko vieme predstaviť, v miliardách nevieme myslieť. Strácame tak prehľad o tom, čo nás koľko stojí.

Vesmír verejných výdavkov je grafickým znázornením všetkých verejných výdavkov financovaných z daní a odvodov. Umožňuje pochopenie vzťahov medzi jednotlivými zložkami verejnej správy. Je vhodnou pomôckou pri vysvetľovaní základných finančných tokov medzi občanom a štátom ako aj medzi jednotlivými štátnymi inštitúciami. Pomer výdavkov je zachovaný vo veľkosti obsahu jednotlivých kruhov. Vďaka tomu možno jednoducho porovnať proporcie jednotlivých oblastí, na ktoré sa politici rozhodli použiť naše peniaze. Ak sa Vám toto rozdelenie nepáči, dajte im to vedieť.

Ministerstvo školstva vydalo dňa 20.12.2006 súhlas s používaním plagátu ako učebnej pomôcky pre študentov gymnázií, prípadne stredných odborných škôl pri vyučovaní ekonomickej problematiky v predmete náuka o spoločnosti.

Plagát s Vesmírom verejných výdavkov na kvalitnom kriedovom papieri vo veľkosti B2 si môžete zakúpiť tu. Samozrejme, existuje možnosť osobného odberu.

Vesmír verejných výdavkov 2023:

Vesmír verejných výdavkov 2023

Vesmír verejných výdavkov 2023 Vám prináša:

Archív: